Заходи в нашій бібліотеці

 Поріс  чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс.

Вклонімося, друзі, Героям Чорнобиля,
Що глибоко в пам'ять народу вросли.
Я бачив, спинились вони перед обрієм —
І тихо у сиве безсмертя поволі пішли.
   В Засульській сільській бібліотеці пройшла година пам’яті присвячена 32-им роковинам аварії на Чорнобильській АЕС. Завідувач бібліотекою  Марія Мороз звернулася до присутніх із закликом   завжди  пам’ятати про тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу планету від страшного атомного лиха. Вона розповіла  про долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи. Марія Савівна наголосила, що наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там і боровся за чисте повітря, за життя…Експозиція книжок та фотографій, організована  у бібліотеці вкотре нагадала відвідувачам, що 26 квітня 1986 року це день, коли Чорнобиль став відомий усьому світу,  а для українського народу це день страшного болю і суму. І забути це й викреслити його  із  пам’яті неможливо.

«Бібліотека у житті громади: йдемо у майбутнє разом»

Засульська сільська бібліотека брала участь в обласних громадських обговореннях  «Бібліотека у житті громади: йдемо у майбутнє разом».

Мета Громадських слухань – привернути увагу місцевих громад, органів місцевого самоврядування та влади до бібліотеки, виявити і обговорити проблемні питання функціонування книгозбірні, визначити перспективи розвитку бібліотечного обслуговування на селі, накреслити шляхи модернізації книгозбірень.

12.05.15 р. в приміщенні бібліотеки відбулись громадські обговорення, в якому взяли участь 23 користувачі, а також працівники територіального центру Лубенської РДА та зав. районним осередком інвалідів, які висловили задоволення,щодо послуг, які надає бібліотека - це і навчання комп'ютерної грамотності пенсіонерів і інвалідів безкоштовно, а також при бібліотеці працює гурток бісероплетіння, який ведуть працівники тер. центру РДА. Завідуюча бібліотекою розповіла присутнім про роботу, яка проводиться в бібліотеці, про різні масові заходи до пам'ятних і визначних дат, а також при бібліотеці вже давно працює клуб «Надвечір'я», який з цікавістю і задоволенням відвідують мешканці села. Виступали користувачі бібліотеки, в виступах яких було запропоновано розширити мережу інтернет-послуг, щоби можливо було користуватися електронними книгами. Також запропонували, щоб в бібліотеці було більше періодичних видань, адже в цьому році не має жодної газети, потрібно більше нових сучасних книг, мало дитячої літератури, особливо на українській мові.

В бібліотеці було організовано для дітей конкурс дитячого малюнку «Моя сучасна бібліотека», та твори на тему «Моя майбутня бібліотека», а також проведені бліц-опитування користувачів бібліотеки.

Користувачі бібліотеки висловили свою думку, що не уявляють свого села без бібліотеки.



 

«В бібліотеку за знаннями»



12 травня в Засульській сільській бібліотеці відбувся випуск курсів комп'ютерної грамотності та гуртка бісероплетіння. На заході були присутні 23 чоловіки.


Мудрі люди вважають, що пізнання світу починається з книжкової полиці бібліотеки. А  пізнання сучасних українських бібліотек  починається з нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету, пошуку інформації в мережі та використання Інтернет-сервісів, бібліотека також надавала послуги – реєстрація на ЗНО, реєстрація жителів нашої громади в державному  Ощадбанку для одержання  колишнім вкладникам своїх коштів і багато іншої інформації. Спілкування, знайомства, пошук рідних, пошук роботи, різні запити по садівництву, городництву, кролівництву та інше.

В нашій бібліотеці активізувалася робота Інтернет-центру при підтримці РДА та працівників територіального центру соціального обслуговування Лубенської РДА – організовані курси комп'ютерної грамотності для користувачів пенсійного віку та інвалідів.

Согодні отримали сертифікати про закінчення факультету основи комп'ютерної грамотності Університету третього віку та курсів бісероплетіння.

Виступили: директор територіального центру соціального обслуговування Лубенської РДА Хомкіна Наталія Трохимівна, зав. відділенням територіально центру соціальної адаптації населення Сергієнко Наталія Володимирівна, психолог терцентру Сизоненко Інна Вікторівна, та  зав. бібліотекою Мороз Марія Савівна.

Ми дуже раді, що відвідувачів нашої бібліотеки  значно побільшало. Завдяки цій компанії бібліотека стала більш відкритою для великої кількості активних людей нашої громади.

«Нехай живе наука для народу!

Торує шлях в життя нових ідей.

Приносить людству злагоду і згоду

І сіє мир і дружбу  між людей!»



«ВЕЛЕТЕНЬ ДУМКИ І СЛОВА»

«Я не був за дальніми морями,
Чужих доріг ніколи не топтав –
В своїм краю під буйними вітрами
Щасливим я і вільним виростав.»
В. Симоненко
8 січня 2015 року в Засульській сільській бібліотеці відбулася літературна година присвячена 80-річчю від Дня народження талановитого письменника, нашого земляка, Василя Симоненка.
З квітки – зав'язь, із зернини – колосок, з любові – життя, щастя, творення. Ця діалектика буття пізналася рано. Бо час повоєнний дарував більше роботи тяжкої, аніж дитячих розваг, бо треба було перемелювати «не борошно, а муку» аби вона щезла навік разом з горем, разом із війною. У цьому гіркому дитинстві народжувалася любов до людей. Поет згодом до краю наповнив цим великим почуттям свої вірші. Могутній і безкрайній світ поезії Василя Симоненка відкривають сьогодні все нові покоління, і кожен вбачає в поетові свого сучасника. Бо теми його вічні, як незглибиме джерело народного духу.
Симоненкове серце вічно молоде, котре билося в його грудях лише 28 літ, рано зрозуміло, що без поетів, кобзарів, артистів український народ, Україна довго не стане на шлях свободи, рівності, демократії.
Зав. Бібліотекою  М. Мороз разом з бібліотекарем М. Пархоменко провели літературну годину з членами гуртка бісероплитіння, який працює при бібліотеці. Було згадано незламний дух Симоненка, творчий і біографічний шлях, його порив до життя, силу волі, талант, патріотичність.
Вічно б'ється молоде серце Василя Симоненка в грудях його учнів, всієї держави України. Давно його ім'я стало символом свободи, демократії для українців в усьому світі.
«Живе той, хто не живе для себе,
Хто для других виборює життя.»
                                      В. Симоненко






"ВИПУСК СЛУХАЧІВ КОМП'ЮТЕРНИХ КУРСІВ 2014 РОКУ"






















































































Немає коментарів:

Дописати коментар